Neden axatour.com?

 

Neden AXATOUR

Axatour, Asya ve Avrupa aksında yani kesişim noktasında yerleşebilecek, A(sya) X A(vrupa) kelimelerinin kesişiminden oluşan AXA hecesinden oluşmaktadır.

Her iki harfin arasındaki X harfi, bu kesişimi temsil etmektedir. Şirketin İstanbulda kurulması durumunda İstanbul boğaz köprüsünün direklerinden asılan çelik halatların yandan profilini de temsil etmektedir.

Bu aks aynı zamanda, kültürler, medeniyetler aksıdır. Bunların bileşim noktasıdır. Axatour, dünya içinde Türkiye’yi zengin bir renk, Türkiye içinde alt kültürleri zengin bir toplumsal olgu olarak algılar.

Misyonu, bütün dünyaya kültür elçiliği, dünya miraslarının medya ortamında diğer kültürlerle paylaşımı, dünya kültürler arası barışı misyon edinmiştir.

Axatour’daki x harfi, aynı zamanda havada uçarken kanat çırpan bir kuşun arkadan veya önden kanat çırpışını da temsil eder. Bu kuşu barış güvercinin kanadı olarak algılar, havayolu taşımacılığı ve tur işletmeciliğini bu mantıkla görür.

Yazma kolaylığı, konuşma ve sözlü kelime uyumu, kelime estetiği, animasyona yatkınlık, ve az harften oluşması, uluslararası bir domain olma durumu nedeniyle bu ismi ve konsepti tercih ettik.

Başta medeniyetler beşiği olarak Türkiye’ye ve bütün bir dünyaya hayırlı uğurlu olsun.

Category: Editörden  Tags: , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
One Response
  1. mind-er dedi ki:

    Sizlere yayın hayatınızda başarılar dilerim. Az reklam bol içerik dolu yayın dileğiyle…

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>