Misyon

Axatour, Asya ve Avrupa kıtasının kesişim noktasında, A(sya) X A(vrupa) kelimelerinin kesişiminden oluşan AXA hecesinden oluşmaktadır.

Her iki harfin arasındaki X harfi, bu kesişimi temsil etmektedir.  Kesişimin kompozisyonu İstanbul boğaz köprüsünün yandan görünümüyle X harfiyle sembolize edilerek, her iki kıtanın baş harfleri X in bilinmezliği ve gizemini ortaya koymaktadır.  Bu aks aynı zamanda, kültürler, medeniyetler aksıdır. Bunların bileşim noktasıdır. Axatour, dünya içinde Türkiye’yi zengin bir renk, Türkiye içinde alt kültürleri zengin bir toplumsal olgu olarak algılar.

Axatour, insanlarıyla birlikte bütün bir ekosistemi resim olarak algılar, mümkün olduğunca önyargılardan sıyrılmış ve şabloncu bakıştan uzak bir mantıkla kültürlerin etkileşimi gözler önüne sergilemeyi, insanların coğrafyaların zemginliğinden ve güzelliğinden en verimli bir şekilde yararlanmasını misyon edinmiştir.

Bütün dünyaya kültür elçiliği, dünya miraslarının medya ortamında diğer kültürlerle paylaşımı, dünya kültürler arası barışı sağlama misyonunu sürdürülebilir hale getirmek ise temel vizyonumuzur.

Axatour’daki x harfi, aynı zamanda havada uçarken kanat çırpan bir kuşun arkadan veya önden kanat çırpışını da temsil eder. Bu kuşu barış güvercinin kanadı olarak algılar, havayolu taşımacılığı ve tur işletmeciliğini bu mantıkla görür.

axatour.com Bir Online Bilgi İletişim Ağı Siteler Topluluğu oluşumudur.

ONLINE BİLGİ KÜLTÜR İLETİŞİM AĞININ GELİŞİM SÜRECİ

Online Bilgi İletişim Ağı 8 Ağustos 2001 tarihinde www.yahoo.com  dan alınan cjb.net uzantısıyla yayına başladı.

18 Ocak 2003 tarihinde www.ahmetfidan.com  alan adıyla ve kendi bağımsız sunucumuzla internete yerleşmiş olduk. 2003 tarihinden 8 Ağustos 2005 tarihine kadar aynı düzenlemeyle devam edildi.

8. Ağustos 2005 tarihinde bilgi iletişim ağımız yeni çehresine kavuşmuş oldu.

18 Ocak  2006 tarihinde, www.sunubank.com adresinden Türkiye’nin ilk Sunu Slayt Bankası Sunubank yayın hayatına girdi.

8 Ağustos 2006 tarihinde de www.ahmetfidan.com interaktif bilgi ve iletişim altyapısı oluşturuldu. ahmetfidan.com Ziyaretçi defterimizdeki yoğunluğu göz önüne alarak derhal 18 Ocak  2007 tarihinde www.bilgievreni.com  ve net uzantılı url adreslerinden forum sitemiz yayına girdi.

8 Ağustos 2007 tarihinde  www.yerelyonetim.net , www.siyasalforum.net , www.axatour.com , www.bilgiagi.net paralel zaman dilimlerinde yayın hayatına başladı.

18 Ocak 2008 tarihinde  www.ulusalbilinclenme.org , www.ulusalbilinclenme.com , www.bilinclenme.com , www.bilinclenme.org  url adreslerinden ULUSAL BİLİNÇLENME HAREKETİ’mizin sitesi,  www.isimpazari.net  url adresinden de DOMAİN MARKETİMİZ hizmete açılmıştır. Yine paralel zaman diliminde (18 Ocak 2008 tarihinde), www.kentakademisi.com  ve net ile Kent Akademisi Dergimiz, Türkiye’nin Kent Kültürü ve Yönetimi sıfatıyla yayın hayatına başladı.

8 Ağustos 2008 tarihinde,  8 Ağustos 2007 tarihinde test yayınına başlamış olan Bilgi Ağı gazetemiz, www.bilgiagi.net , www.yazarportal.com , www.yazarportal.net , www.extrabilgi.com  www.extrabilgi.net  www.extraknowledge.com  www.yazibankasi.com , www.yazibankasi.net  url adreslerinden Türkiye’nin Köşe Yazarı Gazetesi ve Yazar Portali olarak fiilen hizmete girdi.

18 Ocak 2009 tarihinde www.isimpazari.net Popüler Domain Portalimiz interaktif tabana kavuştu.

8 Ağustos 2009 tarihinde, www.bizajans.com  Online Groups, Online Bilgi İletişim, Tanıtım ve Medya Hizmetleri  sitemiz hizmete girmiştir.

18 Ocak 2010 tarihinde web gazetemiz, www.gazeteweb.net url adresinden Türkiye’nin İlk Video Röportaj Portali olarak   test yayınına başlamıştır.

Dr. Ahmet FİDAN

BİLGİ AĞI SİTELER TOPLULUĞU ADINA

 

 ——–oooOOOooo——-

ONLİNE BİLGİ KÜLTÜR SANAT İLETİŞİM AĞI SİTELER TOPLULUĞU OLUŞUMLARI

TÜRKİYE’NİN TURİZM ve SEYAHAT PORTALİ

www.bilgiagi.net  www.yazarportal.com

www.yazarportal.net  www.extraknowledge.com   www.yazibankasi.com

www.yazibankasi.net  www.extrabilgi.com  www.extrabilgi.net

TÜRKİYENİN İLK SUNU SLAYT BANKASI

www.sunubank.com

ULUSAL BİLİNÇLENME HAREKETİ

www.ulusalbilinclenme.org / www.ulusalbilinclenme.com  www.bilinclenme.com www.bilinclenme.net www.bilinclenme.org

TÜRKİYE’NİN YEREL YÖNETİM PORTALI

www.yerelyonetim.net

İ.Ü. SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ ÖZERK FORUMU

www.siyasalforum.net

KENT AKADEMİSİ / KENT KÜLTÜRÜ ve YÖNETİMİ ELEKTRONİK DERGİSİ

www.kentakademisi.com / www.kentakademisi.net / www.jourac.com 

POPÜLER DOMAİN PORTALI

www.isimpazari.net

TÜRKİYE’NİN TURİZM PORTALI

www.axatour.com net, org, eu, www.axatur.com net org

TÜRKİYE’Nİ VİDEO RÖPORTAJ PORTALİ

www.gazeteweb.net

ONLİNE GROUPS / ONLİNE BİLGİ İLETİŞİM REKLAM TANITIM Ve MEDYA HİZMETLERİ

www.bizajans.com

AHMET FİDAN’IN KİŞİSEL RESMİ WEB SİTESİ

www.ahmetfidan.com

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.