Turizme Yön Verenler TRT Belgesel’de!

TRT Televizyonu’nun Cumartesi ve Pazar günleri saat 19:00’da canlı yayınlanan 30 dakika süreli Türk Kahvesi programı yerine TRT Belgesel kanalında “Turizme Yön Verenler” programı yayın programına alındı.

Sunuculuğunu rehber Bahar Gülaylar, yönetmenliğini Metin Aydın, yapımcılığını Erhan Taşdemir, yapım yardımcılığını  Gürkan İlçi ve Canan Akkan’ın üstlendiği program, özel sektörden kamu sektörüne, sivil toplum kuruluşlarından turizm medya temsilcilerine sektör içi etkili ve yetkili isimleri ağırlamakta.

Programda, dünya nereye gidiyor? Türkiye dünyadan nasıl görünüyor? Küresel ve bölgesel gelişmeler Türkiye’yi ve bulunduğumuz coğrafyayı nasıl etkiliyor? Geleceğe ilişkin senaryolar neler? Bu senaryolarda Türkiye’nin ve Türk devletlerinin rolü ne olur? Ülkeler arası ikili ve çoklu işbirliği imkanları nelerdir vb. soru ve sorunlara güncel çözümler aranmakta.

Program bu hafta genç turizmcileri ağırlayacak.

Tel:   0 232 4114187 (Erhan Taşdemir)     0 533 6928162

YAYIN:

TELE DÜNYA 187

DIGITÜRK      90

D SMART       129

UYDU           11096 frekans 30000 sembol yatay polarizasyon

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
2 Responses
 1. 20.BÖLÜMÜ İLE TURİZME DAİR TV PROGRAMI İPEKYOLU PROJESİNİ KONU EDİYOR……

  Her hafta farklı konu ve konuklar ile ekrana gelen Turizme Dair TV Programı Tarihi İpek Yolu Projesini tüm yönleri ile ele aldı.
  TÜRGON İstanbul Kurucu il Başkanı Aydın Yaylacıklar,Yüksek Mimar.Mustafa Mahmut Olgun,Otel Teknik Müdürleri Derneği Yönetim Kurlu Başkanı Bekir Toker,TÜRGON Antalya Kurucu İl Başkanı Nilgün Atar,Makine Mühendisi İbrahim Akyelli ve Otel Teknik Müdürleri Derneği İstanbul İl temsilcisi Kemal Evcioğlu ; Proğrama konuk olarak katıldılar.
  -1993 yılından itibaren başlanan projenin unutulmaya yüz tutmuş hal almasından sonra ,tozlu raflardan TÜRGON ve Otel Teknik Müdürleri derneği tarafından ele alınması;
  -İpekyolu Projesi bir Dünya Projesi mi ?
  -Projenin finasmanı için ne tür desteklere ihtiyaç var?
  -Ankara nın projeye desteği ne kadar?
  -Proje gerçekleştiği takdirde , Güzergahı üzerinde ki şehirler sosyo ekonomik olarak nasıl etkilenir?

  Ve bir çok soruyu konukları ile gündeme taşıyan Hüseyin Hakkı Kahveci nin hazırlayarak sunduğu “Turizme Dair “ TV Programı 20.Bölümü ile 20.02.2010 tarihinde her hafta olduğu gibi Cumartesi akşamı ,sektörün tek Turizm ve Havacılık kanalı olan Airport TV de.

  Yayın Tarihi Günü : Her Cumartesi 21:00-23:00
  Yayın Tekrarı : Her Perşembe 02:30-04:30
  D Smart : 70.Kanal
  Türksat Uydu Yayın Bilgileri :
  Frekans : 12729
  polarizasyon : horizantal
  Sembol : 30000
  Fec : 5/6

  İnternet Üzerinden izleyebilmek için :

  https://www.airporttv.tv/canliyayin.php
  https://wwitv.com/portal.htm?https://wwitv.com/tv_channels/b5343.htm
  https://www.tatilde.org/airport-tv-izle-airporttv-tv.php
  https://www.airporttv.tv/programdetay.php?id=49
  Türkiye ve Dünya dan rahatlıkla izlenilebiliyor.

 2. tatil otelleri dedi ki:

  axatour.com / Türkiye’nin Turizm Portali » Blog Archive » Turizme Yön Verenler TRT Belgesel’de! elinize sağlık çok güzel yazı

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>