Logo

 

Axatour, Asya ve Avrupa kıtasının kesişim noktasında, A(sya) X A(vrupa) kelimelerinin kesişiminden oluşan AXA hecesinden oluşmaktadır.

Logomuz, X harfinin türevi ve kombinasyonudur.

X harfinin basındaki ve sonundaki a harfleri asya ve avrupa yı ve X te her iki kıta arasındaki kesişim ve birleşimi sembolize edecektir.

Geçici logomuzda site misyonunun tamamı kapsanmadığından nihai logomuz  yarışma usulüyle daha sonra belirlenecektir.

Her iki harfin arasındaki X harfi, bu kesişimi temsil etmektedir.  Kesişimin kompozisyonu İstanbul boğaz köprüsünün yandan görünümüyle X harfiyle sembolize edilerek, her iki kıtanın baş harfleri X in bilinmezliği ve gizemini ortaya koymaktadır.  Bu aks aynı zamanda, kültürler, medeniyetler aksıdır. Bunların bileşim noktasıdır. Bütün dünyaya kültür elçiliği, dünya miraslarının medya ortamında diğer kültürlerle paylaşımı, dünya kültürler arası barışı sağlama misyonunu sürdürülebilir hale getirmek ise temel vizyonumuzur.

Axatour’daki x harfi, aynı zamanda havada uçarken kanat çırpan bir kuşun arkadan veya önden kanat çırpışını da temsil eder. Bu kuşu barış güvercinin kanadı olarak algılar, havayolu taşımacılığı ve tur işletmeciliğini bu mantıkla görür.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.